Bursa14°

Ünitimsah'tan flaş açıklama!

10 Haziran 2019 Pazartesi, 16:05

BURSASPOR

Bursaspor'un taraftar gruplarından Üniversiteli Bursasporlular Derneği (Ünitimsah) kongre sürecinde yaşanan tartışmalar ve Ünitimsah üyelerine söylenen bazı sözlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Ünitimsah'tan flaş açıklama!

Ünitimsah'tan yapılan açıklamada, "Camiamızın içinde bulunduğu kaos ortamında taraf olmamak, daha çok karışıklığa sebep vermemek adına önceki süreçte herhangi bir kurumsal açıklama yapılmamasına rağmen, üzülerek görüyoruz ki gelinen noktada sükûnetimiz kimi şahıs ve çevrelerce çarpıtılmıştır. 2002 yılından beri yurdumuzun dört bir yanında yakılan Ünitimsah meşalesi; Bursaspor'u en iyi şekilde temsil etmeyi, Bursaspor adına fayda üretmeyi amaçlamış bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır kaçınmayacaktır.

Herkesin sorumluluk alması gerektiği böylesine zor bir dönemde; geçmiş ve kişisel problemlerin tarafımızca bir kenara bırakılması, gerçek birliğin sağlanması Bursaspor için en iyisi olacaktır. Bizlerin birlik anlayışı bir kitleyi hedef almak, asılsız ve alçakla iftiralarda bulunmak ve bir kitleye düşmanca tavır sergilemek değildir. Kurumsal kimliğimizin gerektiği şekilde, yaratılmaya çalışılan sözüm ona sanal savaşta yer alınmamış, Bursaspor savaşı ülkenin dört bir yanında; sokaklarda, statlarda, proje çalışmalarında verilmiş, kim olduğu ve asıl amaçlarının ne olduğu belirsiz bir güruha bugüne kadar sabredilmiştir. Fakat yaşadığımız süreçte kurumsal kimliğimize ve üyelerimize, gerçekliği ve dolayısıyla herhangi bir kanıtı da olmaya ithamların dozunun günden güne artması bizleri tüm yasal haklarımızı kullanma zorunluluğuna itmiştir. Bursaspor kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

Öte yandan Üniversiteli Bursasporlular Derneği'nin, sosyal medyada üyelere hakaret eden 19 kişi hakkında, 100 ile 250 bin lira arasında tazminat davası açacağı öğrenildi.

DİĞER HABERLER