Bursa9.3°

"Özel de olsa kazanmak güzel"

10 Eylül 2019 Salı, 10:01

BURSASPOR

Yalçın Koşukavak, takımının gidişatından memnun olduğunu söyledi.

"Özel de olsa kazanmak güzel"

Yalçın Hoca, 'Kazanma alışkanlığı edinmek, buna inandırmak bizim için önemli. Bu motivasyonla ligdeki maçların da üstesinden geliriz' dedi. 

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Fenerbahçe karşısında alınan galibiyetin kendilerini mutlu ettiğini ancak bunun neticede bir hazırlık maçı olduğunu söyledi. Önemli bir organizasyonda Fenerbahçe ile karşılaştıklarını vurgulayan Koşukavak, 'Rakibimize teşekkür ediyorum, teklifimizi kırmadılar. Sezon başı itibariyle iskeletimiz yoktu. 3 maçın da 2'sini kazandık. Daha sonra transfer açıldı. O zaman içinde de en iyi şartlarda oyuncuları takviye ettik. Şuan gidişattan memnunuz' dedi.

OYNAMAK İSTEYEN TAKIMIZ

Sezon sonunu umut ettikleri noktada bitirmek istediklerini kaydeden genç teknik adam, 'Zaman zaman aksıyoruz. Bazı pas hataları olsa da oynamak üzerine kurulu bir felsefemiz var. Galibiyet şöyle güzel; kazanma alışkanlığı edinmek, buna inandırmak önemli bizim için önemli. Mutluyum ama sonuç itibarıyla hazırlık maçı. Bu motivasyonla ligdeki maçların da üstesinden geliriz. İnşallah bizim de katkılarımızla bu ligden sezon sonunda herkesin çok istediği lige çıkarız' diye konuştu. 

BİRAZ ZAMAN ALACAK

Forma şansı bulan yeni transferlerin henüz hazır olmadığını da ifade eden Yalçın Hoca, 'Fizik olarak hazır değiller. Brezilyalı Igor Da Silva, 45 dakika zor oynadı. Seleznov da hazır değil, kilo ve dayanıklılık anlamında problemleri var. Ama oynamak istiyor. Selçuk Şahin ve Özer Hurmacı da hazır değil. Bir tek Denizlispor'dan transfer ettiğimiz Burak Altıparmak hazır çünkü geçen haftaki laktat testinde iyiydi ama diğerlerinin antrenmana ihtiyacı var, biraz zaman alacak' şeklinde konuştu.

Kaynak : Olay

DİĞER HABERLER